Novinky ze světa KOI
Facebook

Pomalu nastává čas odzimování vašich jezírek!

 

Proč si nedopřát pohodlí! Využijte našich odborných služeb k odzimování zahradního jezírka!    

 

Nabízíme odborné odzimování jezírka

 

Zima pomalu končí, sluníčko začíne brzo příjemně hřát... Nastane čas vyrazit na zahradu, zkontrolovat zahradní jezírka a přípravit je k provozu. Podrobněji o péči o jezírko v jarním období se dočtete v tomto článku. V případě, že zjistíte úhyn vašich KOI či jiných okrasných ryb, případně si nebudete s něčím vědět rady, nabízíme vám možnost odborného odzimování zahradních jezírek. Připravíme vaše jezírko na provozní období a provedeme všechny nezbytné úkony vedoucí k bezproblémovému chodu vašeho jezírka.

 

 

 

Naše služby odzimování zahradního jezírka zahrnují:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Demontáž protizámrazového systému a zateplení filtračního systému
  • Optická kontrola stavu vodního díla (optická kontrola celistvosti dekorace, kontrola stavu fauny a flory, fotografická dokumentace,…) 
  • Čištění jezírka (odstranění nečistot ze dna a mělčinových zón, případně okolního terénu, odstranění zetlelých rostlin, spadaného listí,…)

Kromě základního vyčištění jezírka nabízíme i kompletní vyčištění jezírka, kdy odborně odlovíme vaše ryby ze zahradního jezírka, vypustíme vodu a jezírko kompletně vyčistíme pomocí VAP od veškerých nečistot. Díky této "renovaci" je vaše zahradní jezírko jako nové a s křišťálově průzračnou vodou.

          Čištění jezírkovým vysavačem      Stav po vyčištění jezírka vysavačem      Finální čištění jezírka pomocí VAP

  • Čištění filtračního systému (propláchnutí KG rozvodů, vyčištění mechanické a biologické části filtračního systému, kontrola čerpadla,…)
  • Montáž UV lamp, čerpadel, skimeru, vzduchování,… (vyčištění UV lampy včetně křemíkové trubice, výměna nových zářivek do UV lamp po uplynutí provozní doby,…)

          Kontrola jezírkového čerpadla            Kontrola a údržba jezírkového filtračního systému              Kontrola a údržba jezírkové UV lampy a ostatního příslušenství

  • Uvedení filtrace, čerpadla, UV lampy, vzduchování,... do provozu
  • Zkouška netěsností a případných prasklin v trubkách, případná výměna těsnění...
  • Kontrola a případná úprava chemických vlastností vody (nezbytné zejména pro jezírka s japonskými KOI, provedeme chemický rozbor vody, případně aplikujeme potřebné přípravky pro dosažení optimálníh hodnot jezírkové vody)

 

V případě zájmu o naše odborné služby nás neváhejte kontaktovat! Rádi vám vyjdeme vstříc a ušetříme vám práci a starosti s odzimováním jezírka.

 

Nahoru
Členové Asociace Shinkokai