Novinky ze světa KOI
Facebook

Naše KOI Goshiki se účastní 43. ročníku AJNPA All Japan Combined Nishikogoi Show v Tokiu

 

Naše KOI Goshiki se ve dnech 3. - 5. února 2012 účastní

43. ročníku největší světové KOI výstavy

  AJNPA All Japan Combined Nishikigoi Show v Tokiu!
 

   Největší a nejprestižnější výstava KOI v Japonsku je právem považována za největší výstavu KOI na světě. Každoročně je středem zájmu všech opravdových milovníků KOI z celého světa. Kromě nádherných KOI exemplářů zde máte jedinečnou možnost poznat osobně japonské chovatele a kochat se jejich uměním. KOI nadšence jistě zaujme bohatý doprovodný prodej snad všeho, na co si jen lze pomyslet, samozřejmě s tématikou KOI. V loňském roce se zde vystavovalo více než 1300 KOI. Uvidíme jaká účast bude letos a doufám, že se tam naše Goshiki neztratí!

 

 

Ptáte se proč posíláme KOI tak daleko?

   Firma AQUATICA KOI CENTRUM se kromě stavby zahradních jezírek specializuje na nákup, chov a prodej originál japonských KOI vysoké kvality (HQ) a velmi vysoké kvality (VHQ). Snažíme se maximálně vyjít vstříc našim zákazníkům, a proto nabízíme aktuálně to nejlepší z japonské nabídky KOI.

    A to je i důvod, proč se naše Goshiki účastní 43. ročníku AJNPA All Japan Combined Nishikigoi Show v japonském Tokiu. Kde jinde si ověřit kvalitu našich KOI, než v samotném rodišti, kde je největší konkurence KOI a špičkoví rozhodčí, kteří neodpustí sebemenší chybičku.  

 

Máte zájem o nákup výstavních KOI? Chcete se účastnit výstav?

   Naše dlouholeté zkušenosti a kontakty Vám přinášejí jedinečnou možnost vstoupit do světa absolutní chovatelské KOI špičky. Udělejte si radost, splňte si svůj sen, investujte a pořiďte si svého KOI šampióna, který nemusí být jen drahokam ve vašem zahradním jezírku, ale můžete jej úspěšně prezentovat na evropských i japonských výstavách. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám do začátků pomůžeme a poradíme ... ( kontaktujte nás! )

 

 

 

Vyrážíme do Japonska pro nové KOI

   Při naší cestě do Japonska bychom rádi navštívili vyhlášené KOI farmy na jihu Japonska. Doufáme, že se podaří nalézt pár zajímavých Tosai, které obohatí naši již tak dost bohatou kolekci výběrových japonských KOI.
 

Krátce z dění v Japonsku

   1. den ... Po příletu do Tokia jsme se přesunuli japonskými rychlovlaky do Hirošimy. Po dlouhé a úmorné cestě jsme načerpali trochu energie a klidu procházkou po Sankeien Garden. Zimní podnebí neumožnilo možnost maximálně si vychutnat si barevnou harmonii kvetoucích azalek, ovšem naopak, máte jedinečnou možnost pokochat se krásou japonské vodní zahrady v zimním období, kdy se pomalu připravuje na jarní probuzení. Doporučuji všem milovníkům japonských zahrad návštěvu Japonska během února, kdy již vše bude kvést... Bonusem procházky po Sankeien Garden byla možnost prohlídky typické japonské domácnosti, za což moc děkuji zdvořilému průvodci...

   2. den ... Druhý den pobytu jsme strávili návštěvou OMOSAKO KOI FARM, v přátelském duchu se nám podařilo vybrat pár krásných KOI (Tosai Showa, Shiro Utsuri a Nisai Shiro Utsuri). Fotky nejsou v dobré kvalitě, ale po příletu do ČR je přefotíme, máte se na co těšit... Odpoledne jsme trávili uctíváním památek v Hirošimě. Vzdali jsme úctu a poklonu japonskému lidu před nesmyslným jaderným útokem. Je až neskutečné, jak se Hirošima přeměnila z trosek na moderní a rušné centrum vč. rekonstruovaných starých památek, japonských zahrad,...

   3. den ... Dnešek se vydařil po všech stránkách. Probudili jsme se do krásného slunného rána, teplota +2°C. Máme štěstí, protože Niigata je momentálně totálně zasypaná sněhem - během jednoho dne napadne až 1 metr sněhu !!! Mají tam už cca 3m sněhu, pod jehož vahou se bortí domy, ... Japonsko je plné kontrastů, bohužel i v této oblasti. Hned po snídani jsme vyrazili na prohlídku MOMOTARO KOI FARM, kde bychom si rádi prohlédli nabídku Tosai, zejména variety Showa, které jsou proslulé svoji kvalitou. Myslím si, že se opět podařilo vybrat velmi pěkné KOI zejména jedna SHOWA je opravdový skvost a bude the best of TOSAI roku 2012 pro český trh. Nechte se překvapit... Tešte se na fotky... ( Již brzy v našem KOI eshopu - sledujte! )

   4. den ... Dnešní ráno nás překvapilo deštěm, který se později změnil na sníh, k tomu studený vítr a teploty kolem 0°C. Ovšem nic nás nemůže odradit od návštěvy věhlasné a světově proslavené SAKAI FISH FARM. Už z dálky je vidět údolí plné Mud rybníků a skupinky skleníků. Při bližším prozkoumání, je vidět opravdu velkou a špičkově technicky vybavenou KOI farmu. Prošli jsme všechna zákoutí, viděli jsme technické zázemí, filtrace a klobouk dolů. Ale pak už jsme s nedočkavostí spěchali za KOI, a že jich tu je! Měli jsme možnost vidět KOI od 5cm prcků až  po 120 cm "mobidiky" - impozantní stvoření. Náhle přišel majitel a pozval nás do nedaleké restaurace na společný oběd a to se neodmítá. Byla to pro nás veliká čest a zážitek, poobědvat s majitelem p. SAKAI a jeho synem. O gastronomii ani nemluvě. Po výborném a chutném obědě jsme se šli podívat a vybrat si pár pěkných Tosai... Tešte se na fotky... ( Již brzy v našem KOI eshopu - sledujte! )

   5. den ... Při prvním pohledu z okna se ani nechtělo ven, silný vítr, husté sněžení, teploty pod bodem mrazu... Nezbývá nic jiného, než jít snídat, rychle balit a jede se do Tokia - výstava čeká! Cesta proběhla bez sebemenších problémů, cestovat Japonskem je opravdu radost. Veškerá doprava je velmi přesná a komfortní. Lidé jsou vstřícní a ochotní Vám případně pomoci. Celou cestu jsme pro Vás zdokumentovali řadou snímků a videí, a určitě Vám ji rádi ukážeme při Vašich návštěvách či dnech otevřených dveří. Den volna jsme vyplnili poznávacím a relaxační programem, neboť je potřeba načerpat trochu sil na perný víkend. Byli jsme se podívat na dějiště výstavy TRC, kde dnes za zavřenými dveřmi porodci rozhodují o KOI vítězích jednotlivých kategorií. Držme palce našemu Goshiki !!!

   6. den ... Sobotní ráno bylo slunečné, teplota 5 °C. Ideální zima... Nicméně nechme okolní krásy, dnes je svátek všech milovníků KOI, začíná nejprestižnější výstava na světě AJCNS v Tokiu! Rychle nasnídat a s velkou netrpělivostí jedeme do výstavního centra TRC, kde se vše koná. Pro veřejnost je otevřeno od 9:00 - 17:00 hod, a poté se od 18:00 hod koná seznamovací party všech vystavovatelů a chovatelů, kde nemůžeme chybět, neboť, kde jinde se můžete seznámit se všemi významnými chovateli, dealery, rozhodčími či jen milovníky KOI. Když se otevřeli dveře a mohli jsme poprvé spatřit výstavu - nenapadne mě nic jiného než slovo ohromná, monstrózní akce. Tolik výstavních nádrží jsem nikdy před tím neviděl. A to ještě, kdyby jste viděli ty nádherné KOI co v nich plavou... Opravdové drahokamy !!! V takovéto konkurenci Nishikigoi nemůžeme mít šanci?
P.S: Děkuji za příjemnou návštěvu manželů B. z české ambasády v Tokiu, bylo příjemné si po týdnu popovídat v rodném jazyce ...

   7. den ... Mnohými očekávané nedělní ráno nastalo, venku je krásné sluneční počasí, teplota 3°C. Největší světová výstava KOI dnes bude vrcholit slavnostním vyhlášením vítězů jednotlivých kategorií. Než vše propukne je čas si ještě jednou projít a prohlédnout oceněné KOI, jsou opravdu úžasní. Náhle se rozezvučí amplión a ozve se pořadatelské hlášení, nastává mírné hemžení. Všichni ocenění se pomalu přesouvají do tiskového centra hotelu, kde jsou seřazení dle léty daných pravidel. V čele jsou rozhodčí, pak následují ti nejlepší v pořadí od největších KOI k nejmenším. Jejich klopy jsou ověnčeny prestižními červenými květy se stuhou. Nervozita stoupá, můžete pozorovat vzrušení i u ostřílených vystavovatelů. Jde o hodně, největší a nejprestižnější výstava se nevyhrává každý den. Mnozí na tuto chvíli čekají celý svůj život a někdy i marně. Je pro mě obrovský zážitek tu být, moci nasávat tuto atmosféru, zažívat toto vzrušení. V ampliónu se ozve hudba a celý slavnostní průvod vítězů se dá do pohybu.  Prochází celým výstavním centrem, špalírem tleskajících lidí, až před slavnostně nazdobené pódium, kde všichni usednou na označená místa. Cvakot fotoaparátů kolem obíhajících fotoreportérů vám dává pocit velké celebrity. Nedá se to popsat, musí se to zažít! Ptáte se, jak je možné, že toho tolik vím o místech a dění v zákulisí, kam se běžný návštěvník nedostane?
 


Vážení přátelé, dámy a pánové, všichni milovníci KOI

I zázraky se občas dějí - náš sen se stal skutečností !

Naše Goshiki zvítězilo

na 43. ročníku AJNPA All Japan Combined Nishikigoi Show !

získalo nejvyšší ocenění ve své kategorii Goshiki 40 Bu
a navíc bylo oceněno speciální SAKURA Price jakožto nejlepší KOI v kategorii 40 Bu

První český KOI, který kdy vyhrál největší světovou výstavu AJNPA AJCNS !

Co více si můžeme přát !

    Je to jako nádherný sen, ze kterého se člověk nechce vzbudit. Po tolika letech dřiny máme možnost prezentovat naše KOI na největší a nejprestižnější výstavě světa. Jdeme sbírat zkušenosti, učit se a poznávat ... A náhle takový úspěch, jsem dojatý, v hlavě tisíce myšlenek, všechno to na mě doléhá, ještě mi ani nedochází, co jsme dokázali. Opravdu je možné, přijet někde z Evropy, vzít si sebou kapříka a ukázat ho v jeho domovině. Přitom konkurence je obrovská, jsou zde největší světové špičky a Koblížka z Čech nikdo nezná... Ale jde to a můžu říci, že je to pro mě jeden z největších a nejšťastnějších dnů v mém životě. Děkuji za něj, děkuji všem co nám drželi palce i těm co nám je nedrželi...

A co bude dál?

   No, laťku jsme si dali hodně vysoko, ale to je dobře. Budeme se snažit dělat vše proto, abychom se tu mohli zase v příštím roce zúčastnit. Vždyť jenom účast na největší světové výstavě KOI je pro nás pocta. A pokud se Vám tento příběh líbil a chtěli by jste něco podobného zažít, rádi Vám pomůžeme, vždyť již příští týden se v Japonsku koná velká aukce, kde si můžete pořídit svého budoucího šampióna!... ( kontaktujte nás! )
 

Máme mnoho fotografií a pěkná videa, která budeme postupně doplňovat do našich galerií!

Sledujte naše stránky -  přihlaste se k odběru novinek !

 

Galerie

Nahoru
Členové Asociace Shinkokai