Novinky ze světa KOI
Facebook

Plovoucí izolační kuličky pro jezírko a vaše KOI

Plovoucí izolační kuličky vám umožní snížit teplotní ztrátu vody v jezírku a ochrání vaše KOI i jiné ryby před chladem!

Nezanedbatelná je i jejich úloha při snížení nákladů vytápění nádrží či jezírek např. v jarním období, kdy je velmi důležité, aby teplota vody stoupla z 5°C v krátkém časovém úseku a kontinuálně na 10-12°C. Při této teplotě vody začínají být KOI aktivní a přijímají potravu. Pokud by došlo k prudkému poklesu teploty vody, mohou nakrmení KOI i uhynout v důsledku teplotního šoku v kombinaci s nestráveným krmivem v útrobách.

Zkrácení doby, kdy teplota vody v jezírku stoupá k 10-12°C je důležité, i z důvodů některých virových a bakteriálních chorob, kterým se při těchto teplotách velmi daří.

Použítím plovoucích kuliček na hladinu jezírka nejen snížíte náklady na ohřev vody a provoz protizámrazových systémů, ale díky světlým a transparentním barvám nedochází k deficitu kyslíku ve vody, protože propouští dostatek světla!

Při použití izolačních PE kuliček je vhodné zhotovit plovoucí, ideálně plastový rám, který umožní kontrolu zimujících KOI.

Pro efektivní úsporu teplotní ztráty vody je třeba pořídit dostatečné množství izolačních kuliček, které postačí k pokrytí celé hladiny jezírka.

Neváhejte a objednávejte plovoucí kuličky zde!

 

 

Nahoru
Členové Asociace Shinkokai