Novinky ze světa KOI
Facebook

Jak vybrat správné krmivo pro KOI

   Ztrácíte se v široké nabídce krmení pro KOI? Nevíte jaké správné krmení pro KOI si vybrat? Jistě to znáte sami, na trhu i v internetových obchodech naleznete řadu značek tuzemských i zahraničních výrobců a různých druhů krmiv. Nabídka krmení pro KOI se navíc každoročně rozšiřuje, protože není problém nechat si namíchat a vytvořit vlastní značku. Často je zde vidět snaha o co nejlevnější variantu na trhu. Je toto ale správná cesta? U těchto krmiv chybí dlouholetá zkušenost, záruka nutriční vyváženosti a především dlouhodobé testování krmiv z hlediska růstu a vývoje KOI. Všichni výrobci i prodejci vychvalují, že právě to jejich krmivo pro KOI je to nejlepší a jediná správná volba. Ale jak si vybrat to správné?

 

Proč krmit KOI kvalitním japonských krmením?

    My v tom máme jasno, podnikáme daleké výpravy a pečlivě pro Vás vybíráme nádherné japonské KOI. Po příletu jim poskytujeme tu nejlepší možnou péči a chceme pro ně jen to nejlepší - a kvalitní krmivo pro KOI je základ - nechceme nijak experimentovat, nechceme aby ztráceli barvy nebo snad špatně rostli!

 

   Pro nás jsou NISHIKIGOI životní láskou, proto v naší nabídce krmiv pro KOI naleznete pouze kvalitní krmení od prověřených výrobců a značek, kteří kladou důraz na dobrou kondici, zdraví a dlouholetost KOI. Tato krmení se vyznačují prvotřídními surovinami, vynikající vstřebatelností a zaručuje maximální využitelnost živin. Neobsahují plnidla, která nemají žádnou výživovou hodnotu a pouze projdou trávicím traktem KOI.

 

v důsledku maximálního využití krmení jsou potřeba nižší krmné dávky

díky nižším krmným dávkám a lepší stravitelnosti krmiva se sníží množství rybích výkalů

menší množství odpadu snižuje zátěž filtrace

úspora peněz (krmení se spotřebuje méně) a času potřebného k údržbě filtrace

výsledkem je zdravý a vitální KOI bez růstových deformací

 

Japonská krmiva podporují dlouhý život Vašich KOI

   Receptura japonských krmiv pro KOI vychází z dlouholetých zkušeností chovatelů KOI a klade důraz zejména na dlouhověkost KOI. Nishikigoi se v optimálních podmínkách mohou dožít více než sto let. Nejstarší KOI se v Japonsku dožil úctyhodných 226 let! Správný výběr krmení pro KOI a jeho kvalita jsou tedy jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňující kondici, vitalitu a zdraví vašich KOI. Pokud i vy patříte mezi milovníky KOI a záleží vám na jejich zdraví a délce života, krmte je pouze kvalitním krmivem s nutričně vyváženým složením. 

 

Japonská krmiva = krmení KOI šampiónů

   Zkušenosti výrobců značek Hikari, Japan Pet Design a Dainichi vychází i z více než 100 let staré tradice. Většina Grand Championů nejznámějších světových KOI show je krmena právě těmito značkami. Co může být tedy větší zárukou? 
 

         

 

Young Champion 

Interkoi 2015

Champion Size (all varietes)

Holland Koi Show 2015

KOI SHQ Doitsu Sanke podzim 2015 20 cm


Japonská krmiva zajistí správný vývoj Vašich KOI
 

 1. rok   3. rok  1. rok   5. rok
1. rok   5. rok 1. rok   7. rok

 

Aquatica Koi Centrum Holice

používá a doporučuje krmiva

 Hikari, Japan Pet Design a Dainichi.

 

   


   Pokud si snad stále nevíte rady se správným výběrem krmení pro vaše KOI, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám poradíme s výběrem a nebo pro Vaše KOI namícháme speciální Champion Mix z druhů japonských krmiv, které používáme pro naše Nishikigoi - živoucí drahokamy.

Nahoru
Členové Asociace Shinkokai