Novinky ze světa KOI
Facebook

46. ročník All Japan Koi Show s českou účastí v.s. vybíráme pro Vás krásné japonské KOI kapry

 

46. ročník AJNPA All Japan Combined Nishikigoi Show (Shinkokai)

   Rok utekl jako voda a každý milovník krásy japonských KOI začíná být netrpělivý, den "D" se rychle blíží - 46. ročník nejproslulejší a největší světové výstavy AJNPA All Japan Combined Nishikigoi Show 2015 proběhne již o tomto víkendu 31.1. - 1.2. 2015,  místem konání Japonsko - tokijské výstavní centrum TRCKdy a kde máme jasno, ovšem kdo se stane letošním světovým KOI šampiónem 2015? ... "Na to si ještě pár dní počkejte."

   Ani my nemůžeme na takové akci chybět, je to opravdový a obrovský KOI svátek, budou tam všichni - doslova KOI mistrovství světa. Během výstavy se každoročně prezentuje okolo 4000 překrásných KOI - konkurence je obrovská. I v letošním 46. ročníku se budeme třást a očekávat nemožné - posíláme do boje hned 5 našich KOI želízek. Tak jim držme palce, ať navážou na předešlé úspěchy  - laťka je hoďně vysoko!

   V druhé části cesty navštívím naše spřátelené KOI farmy - Sakai Fish Farm, Minuma Koi Farm, Momotaro, Omosako... , kde bych si rád vybral pár krásných KOI exemplářů pro obohacení naší již tak pestré nabídky.

   O průběhu cesty se s Vámi velmi rád podělím krátkými komentáři a fotodokumentací - sledujte tuto on-line reportáž, bude se postupně rozrůstat...

... už se to krátí, ještě jedna probdělá noc a vzhůru do oblak ...

P.S:       Dnes mi poslal známý informaci o střelbě na civilní letadlo letecké společnosti Fly Dubai... letadlo přistávalo a v tom nějaký šílenec s odstřelovací puškou zranil "lehce" dva pasažéry ... co dodat, svět je plný zfanatizovaných bláznů, pasažéři se snad brzy uzdraví ... jinak ideální podpora, tak vzhůru do oblak, snad se nebude střílet...

   Nestřílelo se, zato mi moc dobře neudělali časté turbulence. Nevím, jestli jsme přiletěli moc brzy nebo jsme měli moc paliva, každopádně jsme přeletěli Japonsko nad Pacifik, kde jsme si asi 30min opisovali krásná vzdušná kolečka. Mají to dobře vymyšlené, kdybychom spadli, nemuseli by po nás na pevnině uklízet. Konečně, dostali jsme povolení a zahájili přistávací manévr - Tokyo Narita nás vítá. Nemám nic proti létání, ale cítit pevnou půdu pod nohama po 16 hod letu je zážitek a nic neva, že tu prší..

   Japonsko je velmi oblíbené, o čemž svědčí velké množství přijíždějících turistů i v tomto zimním období. Celní formality vyřízeny, teď ještě kufr, poslední celní pohovor a jsem vpuštěn. Zbývá posledních 60km do Tokya _ Narita express - pár přestupů "JR lines", schodů a eskalátorů a malá bojovka s názvem "najdi si svůj hotel".

   Dnes již nic plánovat nebudu. V letadle jsem opět nezamouřil oko a tak se těším na horkou vanu a postel. Zítra mě čeká All Japan Combined Nishikigoi Show 2015 - celý den mezi nejkrásnějšími KOI - tak na to musím nabrat hodně energie...

45. All Japan Koi Show

Odlétáme za KOI - Japonsko volá ...

46AJKS

AQUATICA KOI CENTRUM - čestný člen Shinkokai

Tancho Showa

46AJKS pro vítěze ...

   Wou, je 9:35, zaspal jsem, vůbec jsem neslyšel budík. Hodím něco na sebe, přibalím foto a vyrážím směr TRC, dějiště největší světové KOI show. Cestou polknu nějaké "onigiri", zapiji to zeleným čajem, nechci se moc zdržovat. Pár přestupů a už jsem na místě - v centru KOI dění...

   Tokijské výstavní centrum TRC letos hostí již 46. ročník nejpopulárnější KOI show. Ha, novinka - u dveří hlídá strážník a poprvé je zpoplatněno vstupné ... návštěvníci platí 1.000 yenů. Naše firma AQUATICA KOI CENTRUM byla v loni oceněna za své profesionální služby v oblasti chovu a propagace japonských KOI - obdrželi jsme prestižní členství v asociaci SHINKOKAI a tak mohu využít volný vstup pro členy - příjemné... 

   Konečně, vlevo - vpravo samé výstavní bazénky, tak pojďme a kochejme se krásou těch nejkrásnějších NISHIKIGOI - jedinečných živoucích drahokamů...  A že jich tu je... Beru bazén pro bazénu, co Vám budu povídat - portfolio je obrovské - vystavují se KOI od 12 cm do 120 cm - nejrůznější variety. Pořadatelé snad ještě zvýšili počet výstavních bazénků, uličky se zmenšili, občas je to boj se protáhnout 20cm škvírami v plné polní... Ale co bych pro KOI neudělal.

   Nic naplat, KOI jsou tu nádherní, nemá cenu to dlouze komentovat, to se musí vidět. Ovšem, nevydržím se tu kochat dlouho, musím zjistit, jak dopadli naši KOI vyslanci. Letos nás reprezentuje 5 skvělých KOI v těchto kategoriích:

 • Showa Sanshoku ... 15Bu ... určitě je netrpělivý i nový majitel p.
 • Showa Sanshoku ... 15Bu ... Pešava, držíme palce, jsou velmi krásné!
   
 • Gin Rin Goshiki    ... 40Bu ... " for sale" ...
 • Gin Rin Goshiki    ... 45Bu ... " for sale" ... udělejte si radost!
 • Goshiki                 ... 55Bu

   Pomalu se blížím k našim výstavním bazénkům, tep stoupá, infarktový stav se blíží...

... Uff, v nejlepším přestat, mořím se tu se článkem od 22hod, dnes končím, už jsou tu 3 hod ranní, nechám Vás ještě v napětí, jak to vše dopadne, jdu chrupat, ať zase nezaspím ... těšte se na info a fotky!

Přeji dobré ráno z Tokya,

   46. ročník AJKS už je jen minulostí. Vidět zde bylo více jak 4200 nádherných KOI. Osobně si myslím, že se kvalita KOI rok od roku zvyšuje a bude stále těžší a těžší se prosadit.

   Letošním králem výstavy - Grand Champion 2015 - se stalo Kohaku se jménem "DIAOCHAN" - pocházející ze SAKAI FISH FARM - šťastným majitelem je čínský obchodník Chen Chang. Blahopřejeme, a nejen jemu, ale i všem ostatním vítězům!

    A co naše KOI želízka? Jak to říci - no prostě supééér - z 5 přihlášených jsme na 46. ročníku AJKS získali 3 prestižní ocenění:

3. místa ... Minuma's Goshiki:

 • Gin Rin Goshiki ... 45Bu ...  (pouze 1 bod od vítězství)
 • Goshiki               ... 55Bu ...  (neuvěřitelný KOI, co výstava to ocenění)

1. místo ... srdečně blahopřejeme jeho novému majiteli !

 • Showa Sanshoku ... 15Bu ... velmi krásná Showa !

   Je to až neuvěřitelné - pohádka - naši KOI opět vítězí. Malá KOI firmička ze vzdálených Čech, které tu pomalu nikdo nezná, opět získává přestižní ocenění na AJKS a spolu s belgickou firmou ELNA KOI hrdě zastupuje Evropu před asijskou nadvládou.

   O to více mě těší, že naše tvrdá práce má smysl a získává každým rokem, krok po krůčku prestižní ocenění v Evropě i v Japonsku - mecce NISHIKIGOI. Děkuji všem japonským přátelům za spolupráci, rady i možnost tu být a moci si vybrat z obrovského počtu KOI opravdu ty nejlepší. A byl bych moc rád, když se budou i nadále rozrůstat řady nových šťastných majitelů špičkových japonských KOI v ČR, tak na příští KOI show i s Vámi, zažijte tu atmosféru a vzrušení...

... a fotky? Mám jich spousty dodám, sledujte ... teď už musím ven je tu krásně, slunečno, ovšem silný vítr a chladno 0-5°C... 

Kohaku Grand Champion 2015

Aquatica KOI centrum slaví v Japonsku opět velké úspěchy...

Shikansen

Ojiya winter 2015

Nishikigoi - koi museum Ojiya 2015

 

   Krásný večer,

   hodiny tu hrozně utíkají, další den je za námi. Dnes jsem si přivstal a vyrazil v 6:30 směrem Niigata. Pár JR stanic a přestup na shikansen TOKI Max - obří dvoupatrový vláček - takový pozemní Boeing. A hurá do hor, Tokyo je zajímavé, hýří všemožnými barvami, zvuky, můžete tu snad vše, každou minutu tu můžete objevit něco nového, máte zde nepřeberné možnosti využití času - od prohlídek památek, zajímavostí či zábavy, je to obří a velmi rušné lidské mraveniště. Proto mizím, mě je lépe v klidných horách, kde se zastavil čas, nikdo tam nepospíchá, vše je takové poklidné, tiché, lidé jsou více přátelští...

   Zatímco je Tokyo zalito sluníčkem a denní teploty se drží kolem 9°C - dokonce jsem fotil i kvetoucí sakury, tak Niigata je zasypána sněhem a teplota lehce nad 0°C - trochu jsem to podcenil a vyrazil si na lehko, což pociťuji již při prvním nárazu větru, tričko s krátkými rukávy nebyla ta správná volba - no co, už s tím nic nenadělám, vracet se nebudu. Na střechách je tak cca 1,5m sněhu a pořád sype a sype... a dle týdenní předpovědi bude i nadále. To asi bude ten sníh co k nám nedorazil ... Ideální podmínky pro SKI resort, ale na KOI tour?

   ... omlouvám se, je už zase 0:50h, končím, ráno musím ve 4:30h vstávat, dostal jsem pozvání na Momotaro - KOI Auction a to se neodmítá v 10 tam musím být - dlouhý přejezd, ale co... Chápete, vím, že čekáte na fotky, ale já jsem opravdu do Japonska nepřijel sedět u NB, omlouvám se a jak to trochu půjde vše doplním ... Zítra musím na aukci, dražit se budou výběrové Tosai i Nisai, chcete je vidět, krasavce, nejlepší potenciál na budoucí KOI show? Mrkněte - přiměte tento odkaz jako omluvu - já se brzy ozvu:

http://www.momotaro-koi.eu/koi-en/

... slíbil jsem nějaké fotky, tak je tu máte. Dnes zase extremně dlouhý den... vstával jsem ve 4:30 - ted tu je 2:38 - za chvíli tu pojedu nonstop ... ráno si můžu pospat, odjíždím až v 8, tak dobrou ... ovšem pár větiček si neodpustím:

   Dnes jsem se měl možnost zúčastnit jedinečné akce - Momotaro-KOI Auction 2015 - dražba těch nejlepších Tosai i Nisai. Aukce se smí účastnit pouze oficiálně pozvání dealeři - žádní koneční zákazníci - pravidla jsou pravidla. A samotná dražba? Řeknu vám, viděl jsem něco podobného poprvé a byl to zážitek. Maeda San musí byt po aukci úplně vymluvený a ta kadence slov - ceny rychle stoupají a bum, prodáno ... V uličce je už další box a jedeme nanovo ... Je to fofr, zastavte se - pustím, Vám živé video...

   V následujících dnech mě čeká tvrdý režim, začíná letošní KOI tour 2015 - rád bych navštívil pár KOI farem a zalovil v jejich nádržích - bude to sice znamenat brzké vstávaní, které tak bytostně nesnáším - budíček si musím nastavit již na 5:30h. Doufám, že se mi podaří vybrat pěkná kolekce Nishikigoi a třeba i nějaký nový budoucí KOI šampion. I v Čechách se již rozrůstá základna chovatelů KOI, kteří dávají přednost kvalitě a chtějí mít ve svých jezírcích opravdové živoucí drahokamy a ty musím někde nalovit...

   Ovšem díky tomu nebudu mít moc času na tvorbu, tak se pokusím spíše lehce informovat či spíše glosovat zajímavé postřehy, příhody či zážitky než jen suše konstatovat dnes jsem vstal - sedl do vlaku- chytil kapra - přijel padl na postel a usnul jak mimino...

   A hned mě napadá první postřeh - Apple - ještě v loni jsem při cestách po Japonsku viděl v rukou mnoho značek chytrých telefonu a letos? Ať jedete do hor či velkoměsta, podíváte se na školáky či úředníky - každý drží v ruce iPhone 5 / 6. Japonci jsou stále dosti uzavření, málokde najdete v obchodech zahraniční výrobek, ovšem Applu se to podařilo - asi dokonalá marketingová strategie...

   O japonsku se říká, že je zde velmi draho - chtěl jsem si dát něco zdravého a zamířil jsem pro čerstvé ovoce. Tak, jak jsem rychle přišel, tak jsem i odešel. Řeklo by se - jsem v horách, všude kolem samí zemědělci, ovšem krabička pěkných rajčat ... 500kc, jeden banán ... cca 50kc ... No, udělal jsem Vám pěknou fotku a šel si dát suši, to je zde skoro zadarmo a na každém rohu ...

   Ještě krátká poznámka - či špíše odpověď - na Vaši otázku - kolik stáli výběrový Tosai na Momotaro KOI Farm? Bohužel, v Čechách každého nejdříve zajíma cena, tady spíše kvalita a budoucí potenciál - u těch nejlepších KOI ceny závratně rostou a rostou. Ceny výběrových Momotaro's KOI se pohybovali od cca 10.000 - 40.000,- Kč za jedince ne box - toto jsou ti nejlepší Tosai z nejprestižnější japonské KOI farmy - cca 2.000 vybraných Tosai - ceny tu nemají žádný strop, určují si jen kupci - tedy dealeři, kteří je prodávají dále a cena tedy dále stoupá - oproti tomu, si musím přihřát polívčičku - neboť během svých cest Japan Koi Tour 2015 hledám a snažím se najít velmi kvalitní výběrovou kolekci HQ KOI, která se Vám doufám  bude opět líbit a hravě strčí do kapsy všechny chované "euro-koi" či japonské KOI boxy

   Je mnoho chovatelů, kteří již poznají rozdíl - přijďte se i Vy sami přesvědčit o rozdílu a kvalitě našich NISHIKIGOI - přitom se konečná cena výběrových TOSAI pohybuje jen +/- 3.000 -15.000,-Kč ... a to je sakra rozdíl... Ovšem, dá to hledání, vybírání a samozřejmě bez dobrých japonských kontaktů, bych tu akorát seděl na letišti! Samozřejmě, že občas nacházím i výstavní SHQ KOI, kde cena vystřelí, ale tak to prostě je - pokud chci špičkové KOI, musím si připlatit. Jako ve všem - nadupaný telefon, luxusní hodinky či exkluzivní auto Vám také nikdo nedá za babku - vše má svoji cenu a špičkový KOI obzvláště. Pro české chovatele je strašně důležité, že vůbec máme tu možnost se k SHQ KOI dostat a mohou si tak nakoupit i nejlepší NISHIKIGOI - máme dveře tu otevřené a tak neskončí jen někdě v Číně, Singapuru...

" I čeští chovatele přeci chtějí chovat ve svých jezírcích kvalitní a špičkové KOI a ne čekat, co na ně v KOI boxech zbyde, co se tu v Japonsku nehodí a pošlou! Nechtějme přebrané, dopřejme si kvalitu."

Hora Fuji s krásným sněhovým čepcem ...

Momotaro KOI farm 2015

Momotaro KOI house 2015

MomotaAuction 2015

Momotaro KOI auction 2015

Momotaro's Tosai Auction 2015

Momotaro country 2015

Tokyo 2015

Omosako Tosai hall 2015

Shiro Tosai 2015

Omosako 2015

Yokohama trip 2015

   Po dlouhé době Vám přeji krásný večer, milí čtenáři,

   děkuji za krásné zprávy, z nichž jasně vyplývá, že chcete více informací a fotek, ale opravdu to nedávám. Zvu Vás všechny na plánovány únorový workshop - můžeme si pustit slide show a projít dopodrobna Japan Koi Tour 2015... Jen řekněte kolik Vás přijede, abychom dle toho zamluvili patřičný prostor, sezení a občerstvení... Sake už vezu!

   Tak jen letmo - včera jsem se byl podívat na Takashira Omosaka a jeho nádherná Shira - vždycky mu říkám, že jsou nejlepší v celém Japonsku a viditelně mu to zvedne náladu - a navíc je to pravda - vemte si co letos posbírali na 46. AJKS! Bylo tu  moc fajn, škoda, že je to tak daleko, byl bych tu častěji. Kromě špičkových KOI si odvážím nové informace o výživě a hlavně zdravici: Omosako san pozdravuje české chovatelé a je moc rád, že se Vám jeho Shira Utsuri líbí - a já dodávám, lepší ani mít nemůžou a budu moc rád, když co nejdříve přiletí do ČR... No, co naplat pomalu se stmívá, musím zpět, čeká mě dlouhá cesta...

   Jaké překvapení, marně hledám v Nagoji další spoj do Tokya - no sranda přestává: NO SHIKANZEN TO TOKYO TODAY - je tu 22:45h a žádný další spoj do Tokya už dnes nepojede - až zítra ráno 6:23h - přešel mě humor. Jsem jen tak nalehko, venku začíná mrznout. Našel jsem vyhřátou čekárnu - OK, budu muset přenocovat zde. No to jsem ale nevěděl, že mě ve 23:45h vyvede zaměstnanec před nádraží - se slovy promiňte, nádraží se zavírá, přijďte ve 4:30, to ho otevřeme. No tak to jsem si konec dne nepředstavoval, ale co naplat - můžu buď hledat hotel nebo někde bloumat ulicemi.

   Vydal jsem se do noční Nagoji, byla mě hrozná zima, tak jsem se snažil pořád chodit a chodit - oči se mi zavírali, měl jsem toho plný kecky... Cestou se Vám najednou vyjevují jiné obrázky ze života - ulice plné úředníků se vylidnili a začínají se objevovat i bezdomovci - většinou starší lidé - hledající to co já - místo na přenocování. Ovšem jsou na tom o poznání lépe, jsou na to připravení - rozbalují v podchodech a vchodech do podzeních restaurací své přikrývky a snaží se přenocovat. Japonsko je opravdu velmi kontrastní, ale i tato stránka k tomu patří i když ji nenajdete v žádném průvodci - to je reálný život, který přes den nepoznáte...

   Kolem 2:00h jsem našel skvělý cafe-shop, hned jsem si jedno objednal na zahřátí - přinesli mi ledovou kávu a zmrzlinu. Nu co, hlavně že tu mají teplo a otevřeno. Řeknu Vám, 4hod - takhle pomalu - jsem ještě kafe nepil, ale přeci nepůjdu do té zimy... Po posledním doušku jsem moc poděkoval za poskytnutý azyl a mazal na shikansen směr Tokyo...

   Dosedl jsem na sedačku, upravil na spaní a ihned jsem usnul jak špalek. Ještě, že Tokyo byla konečná, nešlo přejet - pak už jen rychle na hotel, dnešní plány rychle ruším - sotva mám otevřené oči, tak jak bych mohl vybírat KOI? To bych si mohl zrovna objednat v Čechách KOI boxy ... Je to dobré - stihl jsem hotelovou snídani - dal si horkou vanu, teplý čaj a šup do pelechu potit, něco na mě leze a musím být ještě chvíli fit, ještě mě tu toho hodně čeká - KOI tour je v plném proudu, nemůžu tu ležet! No, ale dlouho jsem to nevydržel a vyrazil ještě pro pár snímků do nočního Yokohamy ...

   Přeji krásné odpoledne do Čech,

   dnes jsem si chtěl trochu odpočinout, před nastávajícím týdnem. I počasí nahrávalo lenošení - venku silně pršelo... Ale co, přeci nebudu zalezlý na hotelu, musím ven, sice mě ještě škrábe v krku, ale na to se neumírá, slíbil jsem dovést pár dárku, tak prostě musím ven... Od zítřka mi opět začíná "KOI hunting" - tak na nic jiného nebudu mít čas ani myšlení. Čeká mě pár farem v Niigatě a závěrem i Minuma KOI farm, kam se moc těším - tam už je to jako domů - moc fajn lidé...

   Díky tomu, že se fotky a situace pořád opakují - každoroční rutina - ráno brzy na vlak - dohledání farmy - zdvořilostní káva/čaj - výběr KOI - focení - loučení a další farma nebo cesta zpět. Nic zajímavého, hlavně pro ty, kteří sledují naše KOI tour každým rokem - nechci tedy fotky dokola opakovat, omlouvám se, dohledejte si je ve starších reportážích... A nový KOI, na ty se těšte, fotky/videa budou!

   Pro zbytek cesty Vás budu zásobovat spíše reportážními fotkami - řekněme takový pelmel z denního života, abych Vám více přiblížil zdejší život, památky, kulturu, obchody, tipy na výlety,... Přijde mi to zajímavější a ocení to všichni milovníci krás Japonska, neboť jsem se dozvěděl, že tento článek je prezentován na serveru pana Ing. Stropnického, kterého tímto zdravím, jakožto i celou českou "bonsaistickou veřejnost"...

Yokohama 2015

Kamakura 2015

Yokohama China Town 2015

Japan February 2015

Kyoto February 2015

TOP TOSAI 2015

Japan KOI trip february 2015

Japan KOI trip 2015

Přeji Vám všem krásný den,

   nedá mi to a musím připsat par řádku, aby jste byli v pohodě - začínají mi chodit emaily - ano, jsem na živu a v pořádku. Na brzké vstávaní si pomalu zvykám, dlouhé cesty většinou prospím, občas i přejedu - včera jsem se vracel z Nagoji a probudil jsem se asi 100km za Tokiem ... No pak se nedivte, že nemám čas Vám ani napsat pár řádků...

   Přes den vybírám a lovím - většinou krásné Tategoi Tosai - tzn. Koi s obrovským růstovým potencionálem. Pro představu a srovnání, 3 letý KOI / Sansai - zde dorůstá nepředstavitelných 75 cm - kdybych to neviděl, nevěřil bych - jsou to neuvěřitelná monstra !!!

   Mám možnost vybírat z ještě nepřebraných nádrží a tak mi uvízli v síti opravdu jedinečné a originální KOI skvosty. Najdete mezi nimi i připravené KOI pro KOI show - jedinečná chlouba Vašich jezírek - podařilo se vytěžit opravdové živoucí drahokamy, jak jsou často nishikigoi nazýváni... Snad Vás tato nabídka uspokojí, vždyť zájem o kvalitní výběrové originál japonské KOI stoupá. A není divu, rozdíl od Eurokoi či boxových KOI musí poznat každý ...

   Dokonce jsem se dostal a zalovil v nádržích s nejvyšší kvalitou Jumbo Tosai a mohl si prohlédnout nejlepší Kohaku a Sanke - super zážitek - vylovit a vyfotit si nejlepší Jumbo Tosai 2015... Zatím asi jen vyfotit, je sice je volný, pokud by měl někdo zájem a volných cca 390.000 Kč a den po dni poroste. Obrovský zážitek, mít v rukou budoucího vítěze AJKS - budu sledovat jeho evoluci ...

   Ještě kdyby se ve východní Evropě pořádala nějaká KOI show, aby jsme byli schopni vidět na vlastní oči krásu těchto nádherných stvoření. Škoda, že se v Čechách, Slovensku či Polsku nenajde hrstka zapálených lidí, kteří dokážou zorganizovat podobnou akci. Existuje tu sice "Český KOI klub", ale ten se ubírá jiným směrem a  zájem o pořádání a popularizaci japonských KOI rozhodně nemá, tak někdo další - uspořádejme první východoevropskou KOI show!

   Zatím vyražme do světa ... letošní plejáda KOI výstav byla odstartována AJKS, ovšem Japonsko, už žije přípravami na blížící se 32. ročník All Japan Young KOI Show ... I v Evropě se je nač těšit - blíží se dva německé šampionáty, belgická a nejpopulárnější holandská KOI Show...

   Pojeďte tedy na KOI SHOW - přijeďte, pomůžeme Vám se rozhodnout a pořídit si Vašeho KOI šampióna. Všechny výstavní formality a převozy zajistíme, můžete jen netrpělivě sledovat jak si Vaše KOI želízko povede.

   V Čechách se lidé pořád ptají - "Co z toho budu mít - no nic, přeci skvělý a jedinečný zážitek - všechno není jen o penězích". Při každém pohledu do Vašeho jezírka se Vám vybaví - kde a co jste se svými KOI miláčky prožili... a o tom to je - obdržené ceny a poháry se ztratí, rozbijí, ale jedinečné zážitky se svými KOI šampióny - ty zůstanou v paměti napořád. Ano každá sranda něco stojí, ale nemusíte hned utrácet milióny, můžete vystavovat i malé KOI a přítom zažívat velké a neopakovatelné zážitky ...  

   Přeji krásný den všem čtenářům,

   kteří vydrželi až do posledních řádků. Bohužel čas je neúprosný, hodiny tu hrozně rychle utíkají, pobyt se mi krátí. Ovšem nemá cenu tu nostalgicky vzdychat, vždyť byl nad očekávání úspěšný:

 • již po 4-té v řadě uspěli naši KOI a odváží si ocenění z největší světové KOI show. I pan Pešava má jistě ze své Showy radost, byla to jejich první výstava a hned zásah do černého... Rozšířil řadu úspěšných českých KOI vystavovatelů, připojte se i Vy ...
 • projel jsem Japonsko od Niigaty až po Hirošimu a vylovil velmi krásnou kolekci NISHIKIGOI, která musí uspokojit každého milovníka KOI. Jsou v ní velmi krásní HQ Tategoi Tosai i Nisai - pel mel variet od Gosanke, Doitsu, Matsuby, Gin Rin, Shira, ...
 • objevil jsem i pár jedinečných a exkluzivních TOP KOI, s kterými můžete hrdě na KOI show - opravdové živoucí drahokamy...
 • a co více, našel jsem nové kontakty, stávající upevnil a tak jsem moc rád, že tu mám dveře otevřené i nadále - bylo moc fajn tu opět být...

   Byly to velmi náročné a dlouhé dny, ale stály za to. Kromě výprav za KOI jsem poznával a navštěvoval nejrůznější zajímavá místa, z historie i současnosti, snažil jsem se využít každou volnější minutku. O všem dění jsem pořizoval nejrůznější foto momentky, natáčel zajímavá videa... Bude zajímavé to někdy v důchodu v klidu projít a třeba i dále zpracovat...

   Teď už se ale těším na chvíli dom, podívat se na naše KOI mazlíky, povyprávět o novinkách, ukázat Vám fotky z cest... Ovšem v hlavě už plánuji a těším se na další pobyt. Březen je tu velmi nabitý a bylo by dobré tu opět na chvíli být ... Vždyť rozkvetou Sakury - připravují se tu velké aukce Tosai - dokonce jsem dostal pozvánku z Ogaty KOI Farm a Sakai Fish Farm, hnedle v zápětí proběhne 32. ročník Young Koi Show... jak říkám, velmi zajímavý program...

   Uvidíme, teď se jedu podívat do svého nejoblíbenějšího města, pak mě čeká balení a to nejhorší - přelet - letadlo mě opravdu nebaví, je to strašné dlouhé, ale co, nemám jinou volbu pokud tu chci být. To vy to máte jednodušší, pokud chcete navštívit naše AQUATICA KOI CENTRUM v Holicích, můžete v klidu sednout do auta a přijet - i z Karlových Varů či Bratislavy tam jste za 2-3 hod a můžete si kdykoliv udělat přestávku...

   "Ještě jednou děkuji za Vaši pozornost, milé vzkazy a těším se příště nebo lépe těším se na plánovaný únorový KOI workshop, můžeme projít fotky a popovídat... "

                                                                                                 Petr Koblížek

Japan trip 2015

Japan Trip 2015

Kyoto Garden 2015

Odlet Japan Trip 2015

Odlet Haneda 2015

Haneda 2015

 

Galerie

Nahoru
Členové Asociace Shinkokai